• банер0

Машки лего велосипедски дрес со кратки ракави прилагодено

Машки лего велосипедски дрес со кратки ракави прилагодено

● Пресек на трка

● Раширена ткаена ткаенина на ракавот

● Италијанска лесна ткаенина OEKO-TEK Стандард

● YKK патент

● Држач за долна заштита против лизгање

● Ниско сечена јака

● врзана завршница на манжетната на ракавот и предното дно

● 3 задни џебови


Детали за производот

Ознаки на производи

Вовед во производот

Ви ја претставуваме нашатаспецијализирана велосипедска маичка- ултралесниот вентилиран дрес.Овој дрес е дизајниран со максимална можност за дишење и минимална тежина, што го прави совршен за најжешките денови.Употребените лесни и дишечки ткаенини се меки и флексибилни, што овозможува дресот да се формира на вашето тело и да обезбеди исклучителна удобност.Дополнително, еластичната држач сошиена на дното гарантира дека дресот останува на своето место, за да можете да се фокусирате на вашето возење без да се грижите за вашата облека.Останете кул и удобно за време на вашето возење со нашата специјализирана велосипедска маичка.

дрес за вежбање велосипед
машки дресови за велосипеди
машки дресови за велосипеди

Список на материјали

Предмети

Карактеристики

Места што се користат

004

лесен, вентилиран

Предна, Задна, Страна

096

лесен, вентилиран

Ракави

BS061

Еластично, против лизгање

Назад полите

Табела со параметри

Име на производ

Машка велосипедска маичка SJ003M

Материјали

Италијански, вентилиран, лесен, брзо сушење

Големина

3XS-6XL или прилагодено

Лого

Прилагодено

Карактеристики

Дише, фитил, брзо се суши

Печатење

Сублимација

Мастило

Швајцарско мастило за сублимација

Употреба

Патот

Тип на снабдување

OEM

MOQ

1 ЕЕЗ

Приказ на производот

Совршеното вклопување

Прилагоденото вклопување е аеродинамично и изработено со четиринасочна растеглива ткаенина за да се обезбеди удобност, без разлика како ја носите.

брзински костуми за возење велосипед
product_img23-1

Лесно растегнување за дишење

Направен од лесна ткаенина за растегнување, која дише, велосипедскиот дрес има мек допир и својства на високо бришење за да се осигурате дека ќе останете добро проветрени и суви без разлика колку напорно возите.

Удобна јака

Има ниска јака за да обезбеди исклучителна удобност, а вратичката на јаката го сместува патентот, така што'тријте се на кожата додека возите.

product_img23-2
product_img23-3

Бесшевни дизајн на ракави

Направен со беспрекорна манжетна за ракав за чист изглед и лесно чувство, тој е совршен за секоја активност.Плус, еластичната лента обезбедува максимална удобност.

Еластични задни џебови

Дресот има три џебови со лесен пристап, кои се совршени за складирање на повеќе алатки, грицки и се друго што можеби ќе ви треба додека сте на возење.

bq11

Табела на големини

ГОЛЕМИНА

2XS

XS

S

M

L

XL

2XL

1/2 ГРАДИТЕ

42

44

46

48

50

52

54

ДОЛИЖИНА НА ЗЕМЕНТОТ

44

46

48

50

52

54

56

Квалитетно и одржливо велосипедско производство Џерси

Барате сопствени велосипедски дресови без минимални барања за нарачка?Не гледајте подалеку од Betrue.Ние сме водечка компанија во индустријата позната по нашата посветеност на квалитетот и одговорноста во работата со брендови од сите големини.Нашите дизајнери имаат долгогодишно искуство во одржлив дизајн и избор на ткаенина, што ни овозможува да создадеме еколошка велосипедска облека која е и стилска и висококвалитетна.Со избирање на Betrue, можете да бидете сигурни дека не само што добивате врвен производ, туку и го правите вашиот дел за промовирање на одржливост.Контактирајте со нас денес за да дознаете повеќе за нашитеприлагодени опции за велосипедски дресови.

Што може да се прилагоди за оваа ставка:

– Што може да се смени:
1.Можеме да го прилагодиме шаблонот/сечењето како што сакате.Раглан ракави или сет во ракави, со или без држач за долен дел, итн.
2.Можеме да ја прилагодиме големината според вашата потреба.
3.Можеме да го прилагодиме шиењето/завршувањето.На пример, врзан или сошиен ракав, додадете рефлектирачки облоги или додадете џеб со патент.
4.Можеме да ги смениме ткаенините.
5.Можеме да користиме приспособено уметничко дело.

– Што не може да се промени:
Никој.

ИНФОРМАЦИИ ЗА НЕГА

Следејќи ги едноставните совети за нега во ова упатство, ќе можете да го одржувате комплетот најдобро и да трае подолго.

- Измијте го на 30°C / 86°F
- Не користете регенератор за ткаенина
- Избегнувајте ја машината за сушење
- Избегнувајте да користите прашок за перење, почестете течен детергент
- Свртете ја облеката внатре кон надвор
- Измијте слични бои заедно
- Веднаш измијте се
- Не пеглајте


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја